Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy z Laboratorium im. Jana Pawła II i Wydziałem Teologicznym Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu, kontynuuje realizację projektu „Kuźnia Liderów Regionu”.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, którzy chcieliby rozwijać swoje kompetencje oraz zapoznać się z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych, a w przyszłości być może podjąć się pracy społecznej w naszym regionie. Jego celem jest zwiększenie lokalnego zaangażowania młodzieży poprzez naukę odpowiednich umiejętności oraz  kształtowanie obywatelskich postaw.

Podczas realizacji projektu uczestnicy wezmą udział w comiesięcznych zjazdach szkoleniowych, prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin. W ofercie programu znajdują się m.in. warsztaty retoryczne, medialne i samorządowe, zajęcia z nauki reguł autoprezentacji i twórczego myślenia oraz spotkania z gośćmi. Uczestnicy wezmą także udział w projekcie społecznym podczas wakacji (sierpień 2023).

Rekrutacja do programu odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy polega na wypełnieniu zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej. Chętni mają na to czas do 12 marca. Następnie kandydaci wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej, a uczestnicy programu zostaną wyłonieni do 19 marca tego roku.