„Ekonomia społeczna w srebrnej gospodarce” - to temat panelu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w ramach jubileuszowej XXX edycji Welconomy Forum in Toruń.

Zmiany demograficzne zachodzące w społeczeństwie powodują, że według wielu specjalistów z dziedziny ekonomii, rynek produktów i usług dedykowanych lub rekomendowanych osobom starszym stanowi obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów gospodarki w Europie. Stąd coraz większą popularność i znaczenie zyskują zagadnienia związane ze srebrną gospodarką (ang. silver economy) nazywaną również gospodarką senioralną, ukierunkowaną na tę grupę odbiorców.

O potencjale podmiotów ekonomii społecznej w tym obszarze dyskutować będziemy z udziałem:

  • Marzeny Rudnickiej - Prezeski Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej
  • Małgorzaty Stanowskiej - Wiceprezydentki Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku AIUTA, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
  • Łukasza Salwarowskiego - Prezesa Zarządu Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego, Stowarzyszenie MANKO
  • Bartosza Marczuka - Wiceprezesa Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju
  • dr Katarzyny Obłąkowskiej - Kierowniczki Zespołu Analiz Behawioralnych i Badań Społecznych Instytutu Finansów

 

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia 2023 r. w godz. 13.00 - 14.30 w CKK Jordanki w Toruniu, Aleja Solidarności 1-3 (sala nr 3)

 

Udział w panelu jest bezpłatny a zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć udział we wszystkich panelach dyskusyjnych Welconomy łącznie z sesją plenarną.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji poprzez link: Kliknij tutaj

Rejestracja trwa do 29.03.2023 r. do godz. 12.00.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zastrzega sobie prawo do zakończenia rekrutacji po osiągnięciu maksymalnej liczby zgłoszeń.

Więcej informacji na: www.welconomy.pl; www.es.rops.torun.pl lub pod nr tel. 571-293-182