W dniach 17 i 18 grudnia 2018 r. zwycięzcy konkursu wiedzy o ekonomii społecznej, reprezentacja Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu wraz z wychowawcą, wyjechali na dwudniową wizytę studyjną do Spółdzielni Socjalnej „Panato” we Wrocławiu.

Zakończyliśmy cykl spotkań świadomościowych pn. „Aktywny Senior XXI wieku”. Ostatnie ze spotkań odbyło się 14 grudnia br. we Włocławku.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu informuje, że szkolenia w tym zakresie prowadzi Fundacja Gospodarcza Pro Europa w Toruniu. Koszt udziału w szkoleniu wynosi 3 380,00 zł brutto.

Miejska Rada Seniorów w Ciechocinku zainaugurowała drugą kadencję. Nową przewodniczącą gremium została Wiesława Taranowska.

Od 10 grudnia 2018 roku gminy mogą składać zapotrzebowanie na środki finansowe w ramach nowej edycji programu „Opieka 75+”, na realizację usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób powyżej 75. roku życia. Program w przyszłym roku będzie działał w rozszerzonej formule.

W czwartek, 20 grudnia br., odbędą się bożonarodzeniowe warsztaty rękodzielnicze, które poprowadzą artystki seniorki z toruńskiej Kamienicy Inicjatyw.

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu okazali się najlepsi w konkursie wiedzy o ekonomii społecznej dla uczniów szkół średnich miasta Torunia oraz powiatu toruńskiego. Finałowa rywalizacja odbyła się we wtorek 11 grudnia 2018 roku.

Przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej z województwa kujawsko-pomorskiego posiadających status przedsiębiorstwa społecznego lub chcących uzyskać taki status spotkali się w środę 12 grudnia 2018 roku w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu.

Na terenie Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, w poniedziałek 10 grudnia 2018 roku, odbyły się: konferencja „Więcej niż biznES: wielosektorowa współpraca dla rozwoju ekonomii społecznej w regionie” oraz towarzyszące jej Targi Dobrych Praktyk.

W dniu 6 grudnia 2018 roku w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu odbyło się II spotkanie Wojewódzkiej Rady ds. Bezdomności i Wykluczenia Mieszkaniowego