Od poniedziałku do środy (16-18 kwietnia) w Soleckim Domu Kultury w Solcu Kujawskim odbywał się 18. Wojewódzki Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS”.

Wykonawcy z całego województwa rywalizowali w czterech kategoriach: Folklor, Taniec, Muzyka, Teatr. W przeglądzie brały udział Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy i Centra Kultury, Domy Pomocy Społecznej, biblioteki i inne placówki działające na rzecz „ludzi złotego wieku” oraz integracji osób starszych z młodszymi. „ARS” ma charakter międzypokoleniowy – podczas przeglądu wystąpiły zespoły, grupy i duety składające się z samych seniorów lub mieszane (dzieci, młodzież, dorośli), gdzie seniorzy muszą stanowić minimum 50% członków. Nagrodą w konkursie jest udział w Przeglądzie Ogólnopolskim we Włocławku.

Organizatorami wydarzenia są Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Soleckie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „MANKO” z Krakowa. Więcej informacji na stronie KPCK, które jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Źródło:

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Kujawsko-Pomorskiego