Uwaga! Od początku maja zmieniła się lista placówek, które zabezpieczą w Toruniu nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

Dotychczas taką opiekę zapewniała Lecznica Citomed, ale umowa nie została przedłużona i trzeba było zorganizować opiekę nocną i świąteczną na nowo. A zatem od 1 maja 2018 roku od godz. 8 rano świąteczną i nocną opiekę zdrowotną pełnią trzy placówki:

  • Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu przy ul. Uniwersyteckiej 17 w budynku A, wejście od parkingu – dla dorosłych mieszkańców prawobrzeżnej części Torunia i gmin ościennych.
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu przy ul. św. Józefa 53-59 – opieka pediatryczna dla dzieci (do 18. roku życia) z prawobrzeżnej części Torunia i gmin ościennych,
  • Specjalistyczne Przychodnie Medycyny Rodzinnej „Rudak-Med” Sp. z o.o., ul. Podgórska 24 – dla mieszkańców (dorosłych i dzieci) lewobrzeżnej części Torunia i okolic.

Przypomnijmy, że jako nocną i świąteczną opiekę zdrowotną rozumieć należy możliwość skorzystania z porady lekarskiej od poniedziałku do piątku od godziny 18 do godziny 7 dnia następnego oraz całodobowo w dni wolne od pracy, czyli w weekendy i święta.

Numer telefonu dla pacjentów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej: 56 611 99 42. Wkrótce zaczną też obowiązywać numery telefonów komórkowych bezpośrednio do pełniących dyżur lekarzy, bo taka forma świadczenia pomocy jest również dopuszczona.

Należy pamiętać, że w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia należy kontaktować się z izbą przyjęć lub szpitalnym oddziałem ratunkowym.

 

Źródło: www.torun.pl