W minionym tygodniu ze spotkaniem „Aktywny i zdrowy Senior” udaliśmy się do Golubia-Dobrzynia (10.09.19r.) oraz Radzynia Chełmińskiego (12.09.19r.).

W powiecie golubsko-dobrzyńskim jako pierwszy wystąpił Bartłomiej Wrzesiński, przybliżając zasady utrzymania kręgosłupa w dobrej formie. Następnie Małgorzata Rewers zaprezentowała optymalne pozycje ułożeniowe i transfer osób starszych. Na koniec Agnieszka Kudanowska opowiedziała o wpływie jedzenia na długość życia. Wykłady przedstawione w Radzyniu Chełmińskim obejmowały także prezentacje Małgorzaty Rewers i Agnieszki Kudanowskiej. W stan relaksu  wprowadziła uczestników Eliza Ludkiewicz, psycholog i muzykoterapeuta, która nie tylko opowiedziała o roli muzyki w pracy z osobami starszymi, ale także wykonała mini-recital skrzypcowy.

Wśród uczestników spotkań znaleźli się m.in. pracownicy domów pomocy społecznej, domów dziennego pobytu, ośrodków pomocy społecznej, urzędów gmin oraz słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku i członkowie klubów seniora.

Przypomnijmy, że kolejne wrześniowe spotkania odbędą się w Inowrocławiu (17.09.19r.), Lipnie (25.09.19r.) oraz Mogilnie (30.09.19r.). Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje o spotkaniach pod nr tel. 56 657-14-69.

 

Galeria zdjęć: