W piątek 8 marca 2019 roku Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowała dla Pań (i nie tylko) wydarzenie "ONE - Wenus, d'Arc, Monroe i Ty" czyli Święto Kobiet w Salonie Hoffman.

O "Niebieskich Strefach" opowiedziała Aneta Okoniewska reprezentująca Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Wykłady "Panie aktywne, bardzo dojrzałe, niezwykłe, wspaniałe" oraz "Warzywo prawie narodowe" (o potędze ziemniaka!) przygotowała Mirosława Kierblewska, również z WSSE w Bydgoszczy.
O różnych zagrożeniach i o tym, jak się przed nimi bronić, w prelekcji "Akcja Bezpieczna Kobieta" opowiedział asp. Szymon Porażyński, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz - Szwederowo.

Karolina Kramkowska z Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przygotowała wykład "Kobiety - opiekunki. Podwójna rola w obliczu demencji". Najwięcej pytań padło na okoliczność ostatniej prelekcji pt. "Pierwsza pomoc w sytuacji zawału u kobiet" którą przygotował Andrzej Pyszka z Firmy SEKA SA. Chętni mogli skorzystać z okazji i poćwiczyć pierwszą pomoc na fantomie.

Oprócz wykładów organizatorzy przygotowali liczne punkty konsultacyjne. Była możliwość dokonania bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi i ciśnienia, można było też za darmo zbadać uszy
i słuch. Były porady w zakresie praw konsumenta, była także możliwość zapoznania się z ofertą dotyczącą pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech oraz usług opiekuńczych dla seniorów w Polsce. W czasie wydarzenia można było wypróbować wibroterapii na fotelu masującym i zapisać się na bezpłatne szkolenia komputerowe dla osób powyżej 50 roku życia. W czasie trwania imprezy można było bezpłatnie skorzystać z stylizacji fryzur oraz y porad kosmetycznych. Z kolei Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu promował Regionalne Centrum Informacji Senioralnej.

Żródło i foto: facebook.com/integracja.kpck

Galeria zdjęć: