Trwa projekt partnerski pn. „Rodzina w Centrum 2”. Projekt skierowany jest do rodzin i dzieci  z rodzin zastępczych, z rodzinnych domów dziecka, rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Tym razem dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych kursów Matematyki z robotyką. Kursy Matematyki z Robotyką skierowane są do dzieci w wieku 11-13 lat, będą odbywać się w Toruniu i Bydgoszczy.

Celem kursu jest wykształcenie wyobraźni oraz intuicji matematycznej. Dzieci uczestniczące w zajęciach Matematyki z robotyką rozwiną pasję do myślenia logicznego i matematycznego oraz odkryją, że matematyką można się bawić i nie trzeba z nią być na bakier. Zajęcia wyzwalają w dzieciach  dużo radości i podnoszą wiarę w siebie . A co równie ważne, dzieci zaczynają lubić matematykę i doskonale radzą sobie z nią w szkole.

Uczestnicy kursu pod opieką prowadzących wspólnie zbudują robot z klocków LEGO, projektując ich konstrukcje i programując funkcje. Na koniec, podczas zabawy, przetestują poprawne działanie robota.