Jeśli macie pomysły na innowacyjne rozwiązanie problemów osób starszych i osób z niepełnosprawnościami w zakresie szeroko pojętej dostępności, zapraszamy na INNOVATHON DLA DOSTĘPNOŚCI! w Gdańsku.

Celem Innovathonu, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, jest wypracowanie rozwiązań dla problemów związanych z ograniczoną dostępnością do przestrzeni publicznej (w tym usług i produktów) dla osób o ograniczonej percepcji i mobilności. Spotkanie ma charakter warsztatowy i zostanie przeprowadzone w oparciu o metodę design thinking. Uczestnicy będą mieli okazję przejść przez proces projektowania innowacji, aby finalnie stworzyć prototyp produktu, usługi lub rozwiązania zwiększającego dostępność.

Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone. Na zwycięską drużynę czeka 2 000 zł.

Innovathon dla dostępności jest organizowany w ramach projektu Inkubator dostępności realizowanego przez ROPS w Krakowie wspólnie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego. W ramach Inkubatora można otrzymać grant w wysokości do 100 tys. zł na zrealizowanie innowacji.

Zadaniem projektu jest dotarcie do oddolnych i innowacyjnych rozwiązań, które zniwelują bariery w dostępie do usług, produktów i przestrzeni publicznej dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Szukając nowych pomysłów, zapraszamy na wydarzenie dające możliwość zaprojektowania własnej innowacji dla osób o ograniczonej mobilności i percepcji.

Innovathon dla dostępności odbędzie się 12 lutego br. w godzinach od 9.30 do 17.00 przy ul. Lęborskiej 3b w Gdańsku (Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER).

Więcej informacji oraz regulamin Innovathonu dla dostępności i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.rops.krakow.pl, w zakładce Inkubator Dostępności - Aktualności: http://www.rops.krakow.pl/lewa/inkubator-dostepnosci-35/aktualnosci-157/innovathon-dla-dostepnosci-w-gdansku-470.html

Zachęcamy również do zapoznania się z ulotką dot. wydarzenia (znajduje się w załączniku) oraz śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Pragniemy podkreślić, iż ilość miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu się do udziału w Innovathonie decyduje kolejność zgłoszeń, na które czekamy do 7 lutego.

Na Innovathon można zgłosić się indywidualnie lub w grupach liczących maksymalnie 5 osób.

Przypominamy również, że do dnia 12 lutego 2020 roku, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., można wysłać zgłoszenie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące projektu „Inkubator dostępności”, które odbędzie się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, przy ul. Bartkiewiczówny 93, sala konferencyjna 201 (II piętro), w czwartek 13 lutego 2020 roku o godz. 10.

Więcej o spotkaniu oraz projekcie tutaj: http://es.rops.torun.pl/aktualnosc-247-granty_na_innowacje_spoleczne.html

Do pobrania: