Rękodzieło, catering świąteczny, zestawy prezentowe - to oferta podmiotów ekonomii społecznej z naszego województwa, które będą uczestniczyły w Targach Wystawienniczych „Boże Narodzenie 2022”.

Targi rozpoczną się w najbliższą sobotę 17 grudnia w Galerii Handlowej „Atrium Copernicus” w Toruniu, przy ul. Żółkiewskiego 15 i potrwają do piątku 23 grudnia.

Wzorem poprzednich lat, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu wynajął powierzchnie handlowe, które bezpłatnie udostępnił podmiotom ekonomii społecznej z naszego województwa. Będą to specjalnie oznakowane stoiska (lokalizacja poniżej), na których wystawiana będzie interesująca i bogata oferta związana ze zbliżającymi się świętami, np. rękodzieło, catering świąteczny czy zestawy prezentowe (szczegółowy wykaz podmiotów i ich oferty – w załączniku [pdf, 3 625KB]).

Targi to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. W jednym miejscu prezentować się będą przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie socjalne, fundacje, spółki non profit czy podmioty reintegracyjne. Wszyscy działają w naszym regionie, tworząc nowe miejsca pracy, działając na rzecz aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem, wspierając poprzez rehabilitację społeczną i zdrowotną. Angażują się w różnego rodzaju inicjatywy obywatelskie, zwłaszcza w środowisku lokalnym. I właśnie na te cele przeznaczą dochód ze sprzedaży swoich produktów. Dodajmy, że w Galerii „Atrium Copernicus” wystawi się 16 podmiotów.

Targi Wystawiennicze podmiotów ekonomii społecznej „Boże Narodzenie 2022” odbędą się w następujących godzinach:

  • Sobota (17 grudnia): godz. 9-21
  • Niedziela (18 grudnia): godz. 10-20
  • Poniedziałek (19 grudnia) - piątek (23 grudnia): godz. 9-21

 

Zapraszamy do odwiedzania stoisk i dokonania odpowiedzialnych społecznie zakupów!