W dniach 7–9 czerwca 2024 r. oraz 14–16 czerwca 2024 r. w ramach projektu „Wykluczenie – nie ma MOWy! 2 – etap I”, odbyły się dwa obozy resocjalizacyjno-terapeutyczne dla wychowanków MOW i MOS z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem młodzież wyjechała do Wąsosza, ale wzięła też udział w wycieczkach do Żnina i Bydgoszczy.

Już w dwóch kawalerkach rozgościli się uczestnicy Programu Mieszkaniowego, realizowanego w ramach jednego z zadań programu „Wykluczenie – nie ma MOWy! 2 – etap I”! Kolejni kandydaci już w niedługim czasie zajmą ostatnie 4 miejsca w mieszkaniach treningowych, przygotowanych dla nich w Toruniu. Będą mieli przestrzeń do tego, aby pod okiem wykwalifikowanej kadry (m. in. animator, psycholog, coach, psychiatra) nauczyć się samodzielnego, odpowiedzialnego życia. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (Partner Wiodący) jest wspierany w realizacji zadania przez Partnera, Fundację Aktywizacji i Integracji z Nowego.

W dniach od 02 stycznia 2024 r. do 15 stycznia 2024 r. do godziny 12.00 trwa nabór uczestników w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych oraz w młodzieżowym ośrodku socjoterapii z województwa kujawsko-pomorskiego do projektu pn. „Wykluczenie – nie ma MOWy! 2 – etap I”.