Kolejną partię tzw. bransoletek życia otrzymali seniorzy z naszego regionu. Tym razem ci, którzy mieszkają w Bydgoszczy.

13 i 14 marca br. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu odbyły się dwa kolejne spotkania podczas których seniorzy z naszego regionu otrzymali tzw. bransoletki życia. W trakcie spotkań seniorzy odbyli pełen instruktaż dot. użytkowania urządzeń do teleopieki.

12 marca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu rozpoczęto przekazywanie seniorom z naszego regionu tzw. bransoletek życia. Łącznie w tym tygodniu urządzenia mobilne, na których oparty jest system przywoływania pomocy, otrzyma 155 osób.

Informujemy, że w poniedziałek 8 października br. rozpocznie się rekrutacja osób do objęcia wsparciem w formie teleopieki – czyli elektronicznego systemu wsparcia. Do programu będzie można się zgłaszać do 31 października br.

Marszałek Piotr Całbecki wręczył kilkunastu seniorom z naszego regionu tzw. bransoletki życia. W ten sposób na Pomorzu i Kujawach ruszył system teleopieki.

Do siedziby Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu trafiły właśnie urządzenia teleopieki, które w najbliższych dniach zostaną przekazane 55 seniorom z naszego województwa.

W wyniku rekrutacji do teleopieki wyłoniono 55 osób chcących skorzystać z tej formy wsparcia.

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony osób chętnych do objęcia wsparciem w formie teleopieki informujemy, że rekrutacja została przedłużona do dnia 30 marca 2018 r.

Trwa rekrutacja osób do objęcia wsparciem w formie teleopieki – czyli elektronicznego systemu monitorowania.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu, w którym mowa jest o ofercie wsparcia kierowanego dla seniorów w ramach projektu „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów”.